Yardım

İptal & İade

İPTAL/İADE KOŞULLARI

Önemli not: Sipariş vermeden önce mutlaka “kurallar” ve “iptal/iade koşulları” bilgilendirmelerimizi dikkatlice okuyunuz.

 GENEL:

1. Kullanmakta olduğunuz web sitesi üzerinden elektronik ortamda sipariş verdiğiniz takdirde, kurallar, iptal ve iade koşulları kısımlarında belirtilenleri kabul etmiş sayılırsınız.

2. www.bummbe.com bir aracı şirkettir. Şirketin en temel görevi, müşterileri adına aracılık yapmayı üstlendiği ürün ve/veya ürünlerin alım satım sözleşmesinin gerçekleşebilmesi, keza aracılık faaliyeti ile hedeflenen sonucun başarılı bir şekilde gerçekleşebilmesi için hayat tecrübelerine ve işlerin normal akışına göre gerekli girişim ve eylemlerde bulunmaktır.

3. Ürün ve/veya sevkiyat ve/veya kargo bedeli müşteri tarafından doğrudan aracıya ödenecektir.

4. Her bir ürün, satıcı/tedarikçi tarafından Mersin depomuza teslim edildiği andan itibaren, mücbir sebepler (Kötü hava koşulları, salgın hastalık vb. sebepler ile adaya kargo ulaşımının durması) dışında 15 günlük süreyi aşmamak kaydı ile müşterinin gösterdiği adresteki kişi ve/veya kuruluşa teslim edilir. Bu süre içinde ürün teslim edilmez ise müşteri sözleşmeyi sona erdirebilir. 

5. Müşteri tarafından sipariş verilen ürünün, satıcı tarafından ifasının mümkün olmaması durumunda, aracı bu durumu öğrendiğinden itibaren, 3 gün içinde müşteriye yazılı olarak (bildirim) bu durumu bildirmek zorundadır. Böyle bir durumda müşteri yazılı olarak talep ederse, ürün için ödemiş olduğu bedel, kredi kartı ödemelerine aracılık eden banka tarafından kesilen %2 pos komisyon ücreti düşüldükten sonra banka hesabına iade edilir. Herhangi bir talebin olmaması halinde söz konusu miktar, müşterinin daha sonra kullanabileceği şekilde üyelik cüzdanında ve/veya üye hesabında kesinti yapılmaksızın tutulur. Para iadesi müşteri'nin aracı'ya Ürün bedeli tediyesinde kullandığı ödeme aracına uygun bir şekilde yapılır. Örneğin Kredi kartlı ödemelerde iade işlemi de müşteri'nin kredi kartına iade sureti ile yapılır ve ürün tutarı, siparişin iptal edilmesinden sonra aynı sürede ilgili bankaya iade edilir; bu tutarın bankaya iadesi işleminin aracı tarafından yapılmasından sonra müşteri hesaplarına yansıması tamamen banka işlem süreci ile ilgili olduğundan, müşteri olası gecikmeler için aracı'nın herhangi bir şekilde müdahalesi ve sorumluluk üstlenmesinin mümkün olamayacağını şimdiden kabul eder.

6. Sipariş verdiğiniz ürünün sepetinizde belirttiğiniz bilgilerden (ürün linki, ürün açıklaması) farklı, hasarlı/kusurlu gelmesi durumunda tüm sorumluluk bummbe.com'a aittir.  Hata, para iadesi yada ürünün istenen şartlarda tekrar tedarik edilmesi şeklinde telafi edilecektir.

7. Giyim, ayakkabı gibi, beden/numara seçenekli ürünlerde, siparişte belirtilen beden/numara bilgilerinin sorumluluğu müşteriye aittir. (İlgili sitelerde bulunan beden tablolarının kontrol edilmesi/kullanılması önerilir) İstenen beden/numara ile size teslim edilen ürünlerin size uymaması durumunda, maalesef iade/değişim yapılamamaktadır. Bunun sebebi ise ürününüzün gümrük vergisi ve kargo bedeli ödenerek Türkiye'den KKTC'ye  ithal edilmesidir. 

8.Türkiye şubemize ulaşan elektronik ürünler çalıştırılarak kontrol edilmez. Ürünlerin kendisinde yada kutusunda gözle görünen bir hata, kırık, darbe olup olmadığı kontrol edilir. 

KREDİ KARTININ YETKİSİZ KULLANIMI VE/VEYA SATIN ALINAN ÜRÜN BEDELİNİN ÖDENMEMESİ: 

9. Müşteri satın aldığı ürün bedelini ödemez ve/veya banka kayıtlarında ödemeyi iptal eder ise ve/veya ödeme ilgili banka tarafından iptal edilir ise, aracının ve/veya satıcının ürünü teslim yükümlülüğü sona erer.

ÜRÜN BEDELİNİN ÖDENMESİNİN TESLİMDEN SONRA İPTALİ:

10. Ürün teslim edildikten sonra, müşteriye satılan ürünün bedeli, ilgili banka ve/veya finans kuruluşu tarafından aracıya ödenmez ya da ödendikten sonra geri talep edilir ise, müşteri sözleşme konusu ürünü 3 gün içerisinde, paketi açılmamış/kullanılmamış/tekrar satılabilir halde, nakliye gideri müşteriye ait olacak şekilde aracıya iade etmek zorundadır. Aracı'nın iadeyi kabul etmeksizin ürün bedeli alacağını takip dahil diğer tüm akdi-kanuni hakları ayrıca ve her halükarda saklıdır. 

ÖNGÖRÜLEMEYEN SEBEPLERLE ÜRÜN SÜRESİNDE TESLİM EDİLEMEZ İSE:

 11. Tarafların öngöremeyeceği mücbir sebepler (Kötü hava koşulları, salgın hastalık vb. sebepler ile adaya kargo ulaşımının durması) oluşursa ve ürün süresinde teslim edilemez ise, durum müşteriye bildirilir. Böyle bir durumda şirket siparişin iptalini ve/veya engel ortadan kalkana dek teslimatın ertelenmesini talep edebilir. Şirket siparişi iptal ederse; müşterinin yazılı olarak talep etmesi halinde, ürün için ödemiş olduğu bedel en geç yedi gün içinde, %2 pos komisyon ücreti düşüldükten sonra banka hesabına iade edilir. Herhangi bir talebin olmaması halinde söz konusu miktar, müşterinin daha sonra kullanabileceği şekilde üyelik cüzdanında ve/veya üye hesabında kesinti yapılmaksızın tutulur.

MÜŞTERİNİN ÜRÜNÜ KONTROL ETME YÜKÜMLÜLÜĞÜ:

12. Müşteri sözleşme konusu mal ve/veya hizmeti teslim almadan önce muayene edecek; Ezik, kırık, ambalajı yırtılmış vb. hasarlı ve/veya ayıplı mal ve/veya hizmeti şirket ve/veya kargo şirketinden teslim almayacaktır. Teslim alınan mal ve/veya hizmetin ise hasarsız ve sağlam olduğu kabul edilecektir.

13. www.bummbe.com, müşteri tarafından sipariş sepetinde açıkça nitelikleri, miktarları belirtilen ürün ve/veya malları satın alıp müşteriye teslim etmeyi taahhüt ve kabul eder. Müşteri tarafından sipariş sepetinde açıkça nitelikleri, miktarları belirtilen ürün ve/veya mallar www.bummbe.com tarafından müşteriye teslim edilir, müşteride işbu ürün ve/veya malları muayene ederek teslim almak ile yükümlüdür.

İADE KOŞULLARI:

14. Satıcı/tedarikçi tarafından, www.bummbe.com Mersin deposuna teslim edilen ürünler, el ve göz ile kabaca muayene edilecek; ezik, kırık, ambalajı yırtılmış vb. hasarlı ve/veya ayıplı malın tespit edilmesi durumunda müşteriye bilgi verilerek, iadesi/değiştirilmesi sağlanacaktır.

Bummbe'yi İndirin

Türkiye’de hizmet veren online mağazalardan
istediğiniz her şeyi ayağınıza getirelim.

Bültenimize abone olun

Bummbe'deki gelişmeleri ilk siz öğrenin! Avantajlardan ilk siz yararlanın